Yaşlı Bakıcısı

Yaşlı Bakıcısı

Bizi büyüten, bu günlere getiren annelerimiz – babalarımız. Günümüz sosyal ve iş hayatının yoğunluğundan dolayı maalesef onlarla istediğimiz sıklıkta görüşemeyebiliyoruz. Belli bir yaştan sonra bizim artan diğer sorumluluklarımızla paralel olarak daha çok ilgi ve özveri isteyebilirler.

Onlara

Gerekli ilgiyi gösterebilecek
Evlatlarıymış gibi sahip çıkabilecek
Sorumluluk sahibi
Yaşlı bakıcı eleman bulmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Yaşlı bakıcı görevleri:

  1. Ev temizliği,
  2. Perhizine uygun yemeklerinin hazırlanması,
  3. Günlük ilaç takibi
  4. Yürüme zorluğu çeken yaşlıların destekle yürütülmesi
  5. Tv izleme, kitap – gazete okuma gibi konularda yaşlıya eşlik edilmesi
  6. Banyo yaptırma
  7. Giyinme / soyunma desteği
  8. Arkadaşlık / sohbet ve vakit değerlendirme

Yatılı Yaşlı Bakıcı – Gündüzlü Yaşlı Bakıcı:

Yatılı Yaşlı Bakıcı

Yatılı yaşlı bakıcısı çalışma süresi 24 saattir. Baktığı yaşlılar ile aynı evde yaşayan yaşlı bakıcı gece kalkma ihtimaline karşı zor yüryen yaşlılarla kimi zaman aynı odayı paylaşmaktadır. Yatılı yaşlı bakıcısı haftanın 6 günü 24 saat hastasıyla beraber yaşarken, haftada bir gün 24 saat izin kullanmaktadır.

Gündüzlü Yaşlı Bakıcı

Gündüzlü yaşlı bakıcısı çalışma süresi ortalama 8-9 saat civarıdır. Ekstrem durumlarda bu süre uzayabilir. Durumu ağır olmayan, kolaylıkla yürüyebilen yaşlılar için tercih edilen gündüzlü yaşlı bakıcısı, sizin tercihinize göre haftanın 5 ya da 6 günü çalışabilir.

Alanında deneyimli ve referanslı olan profesyonel yaşlı bakıcı ve hemşirelerle hedefimiz, özenli bakım ve şefkate her zamankinden daha çok gereksinim duyulan yaşlılık dönemlerinde, bir Danışmanlık şirketinden beklediğinizden daha fazlasını sunmaktır.

No comments.